tel: 54/231-17-25
kom.518 014 566
mail:biuro@caritastravel.pl
Porady dla podróżnych

Poradnik Polak za granicą:
http://poradnik.poland.gov.pl/

Informacje wizowo-paszportowe
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/wizy/

Informacje dla podróżujących – serwis Ministerstwa Spraw Zagranicznych
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informacje_dla_podrozujacych/

 

Podróżnik powinien wiedzieć, że ...

 

Kolejność zapisu na imprezę decyduje o zajmowanym miejscu w autokarze

 

H o t e l e


Hotele - 2*, 3*, 4* i 5*. Ilość gwiazdek nie informuje jednoznacznie o standardzie hotelu. Nie jest to niestety ujednolicone na całym świecie. Zdarza się, że hotel 2* ma wyższy standard od hotelu 3*.
 

W y ż y w i e n i e


- Śniadanie irlandzkie i angielskie – jaja na bekonie, pomidory, grzanki, masło, płatki owsiane z mlekiem, dżem, herbata.
- Śniadanie kontynentalne – pieczywo, masło, dżem oraz kawa lub herbata.
- Śniadania wzmocnione - pieczywo, masło, dżem, ser, szynka oraz kawa lub herbata.
- Śniadania typu bufet (na zasadzie szwedzkiego stołu) tzn. Klient sam sobie wybiera potrawy i spożywa je na terenie restauracji.
- Śniadania amerykańskie – w zależności od hotelu może być kawa, herbata, sok, pieczywo, masło, wędlina, ser, owoce, warzywa, omlety, naleśniki lub tylko pieczywo, szynka, ser, jajko.
- Obiado - kolacja – posiłek składający się z dwóch dań plus deser (owoce, ciastko lub lody) podawany w porze wieczornej.

UWAGA! Posiłki typu bufet spożywa się wyłącznie na terenie restauracji bez możliwości wynoszenia, nawet pieczywa, na zewnątrz.
 

A u t o k a r


- Autokar– autokar posiadający klimatyzację, WC, video i barek – u kierowców można kupić ciepłe i zimne napoje.
- Postoje – na trasie co 3,5 – 4 godziny po ok. 20 minut na parkingach z barem i toaletą.
- Palenie papierosów w autokarze ZABRONIONE.
- Bagaż – max. 20 kg na osobę bez możliwości nadbagażu.
 

Bagaż do s a m o l o t u


Bagaż do samolotu - 20 kg na osobę + 5 kg bagaż podręczny. Za nadbagaż należy uiścić na lotnisku dodatkową opłatę.
Odprawa na lotnisku Chopina w Warszawie - należy stawić się w hali odlotów 2 godz. przed wylotem na terminalu I, pod tablicą informacyjną w celu odprawy biletowej, celnej i paszportowej. W sali odlotów będzie czekał pilot grupy; podczas przelotów będzie serwowany posiłek. O dokładnej godzinie zbiórki, godzinie wylotu i wszelkich zmianach poinformujemy Państwa mailowo lub telefonicznie. O dokładnych limitach dotyczących bagażu zostaną Państwo przez nas poinformowani.
 

P r o m y


Wskazane jest zabranie do kajut małego bagażu z rzeczami osobistymi niezbędnymi podczas pobytu na promie (pozostały bagaż zostaje w autokarze).
Kajuty 2 lub 4–osobowe (łóżka piętrowe), zwykle wewnętrzne (bez okien, ale z nawiewem chłodnego powietrza).
 

Z d r o w i e

Informacje o chorobach tropikalnych i profilaktyce można zasięgnąć m. in. w następujących placówkach medycznych:
Gdynia-Poradnia Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Pasożytniczych UCMMiT, ul. Powstania Styczniowego 9B– tel: 58 6998676,
Warszawa – Wojewódzka stacja Sanit.-Epidemiologiczne, ul. Żelazna 69 – tel. 22 6203528,
Bydgoszcz – klinika Chorób Zakaźnych AM, ul. Św. Floriana, tel. 52 3220032,
Poznań – Poradnia Chorób Odzwierzęcych i Pasożytniczych, ul. Przybyszewskiego 49, tel. 61 8691421,
Wrocław – Poradnia Medycyny Tropikalnej NZOZ, ul. Oławska 14, tel. 71 3449330, 3448854.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie
www.cimp.pl oraz na stronie internetowej biura.
 

U b e z p i e c z e n i e


Dokładne warunki ubezpieczenia i możliwości jego rozszerzenia: o leczenie następstw chorób przewlekłych, koszty rezygnacji z imprezy znajdą Państwo w Warunkach uczestnictwa UMOWY-ZGŁOSZENIA oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Bezpieczne Podróże SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
 

P a s z p o r t


Przed wyjazdem należy sprawdzić ważność paszportu !!!
Paszport, którego ważność wygasa podczas podróży uznawany jest za nieważny. Paszport powinien być podpisany przez właściciela i ważny od 6 do 12 miesięcy (np. wyjazd do Indii) od daty powrotu z podróży. Za dopilnowanie tych spraw odpowiedzialny jest Klient.
Dokumentem uprawniającym do przekraczania granic państw Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Serbii, Macedonii jest także dowód osobisty.
 

W i z y

Do znacznej większości krajów Europy Polacy nie potrzebują wiz.
W przypadkach konieczności posiadania wizy, w jej uzyskaniu w imieniu uczestnika pośredniczy BP-T Caritas. W tym celu niezbędne jest dostarczenie przez Klienta do siedziby Biura dokumentów i danych wymienionych w odpowiednich programach imprez.
Klienci posiadający paszport innego państwa powinni się upewnić, czy nie obowiązuje ich wiza do kraju docelowego i krajów tranzytowych.
 

P i e n i ą d z e


Wpłacana pilotowi na trasie waluta nie może być zniszczona, nie będzie przyjmowany bilon, tylko banknoty w dużych nominałach. Należy wziąć ze sobą pewną kwotę na własne wydatki i na wyżywienie w porze obiadowej.
 

S t r ó j


W kościołach i innych miejscach kultu religijnego obowiązuje strój stosowny do miejsca. Szorty, krótkie spódnice, sukienki i bluzki z odkrytymi ramionami czy z dużym dekoltem mogą uniemożliwić zwiedzanie.
 

Ś r o d k i  o s t r o ż n o ś c i


Należy zwracać szczególną uwagę na bagaże podczas zakwaterowania (możliwość niecelowej zamiany); jak również należy szczególnie chronić biżuterię, portfele, torebki, dokumenty, sprzęt fotograficzny itd. Zalecamy wziąć ze sobą tzw. paszportówki (woreczki zawieszane na szyi i noszone pod ubraniem) na paszport i pieniądze. Sugerujemy posiadanie oprócz paszportu jego kserokopii i zdjęcia paszportowego. W miejscu zakwaterowania nie należy zostawiać leżących na wierzchu (nawet w nocy) pieniędzy, dokumentów, biżuterii ani innych cennych przedmiotów. Zalecamy korzystanie z sejfów hotelowych.
 

I n n e   i n f o r m a c j e


Należy wziąć ze sobą m.in. wygodne i odpowiednie obuwie (2 pary), strój kąpielowy i ręcznik na plażę (w sytuacji, gdy jest to przewidziane w programie), okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy (latem), niezbędne lekarstwa, budzik, przybory toaletowe.

Na skróty
Polecamy
Newsletter
Promocje na twoją skrzynkę e-mail
Biuro Pielgrzymkowe i turystyczne Caritas zaprasza do skorzystanie ze swojej oferty. Nasze najbardziej popularne kierunki: Egipt, Gruzja, Chiny, Turcja, Chorwacja, Bułgaria, Maroko, Włochy, Hiszpania, Francja, Indie, Tajlandia, Japonia
KSI Media - portale dla turystyki i biur podróży. Copyright by KSI Media 2014. All rights reserved. Opublikowane na stronach caritastravel.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.